Burgaz Ada

 • burgazada-da-kuba-ruzgari - Burgazada'da faaliyet gösteren Adalar Su Sporları Kulübü, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı son zamanlarda Türkiye'de oldukça ilgi gören ve merak edilen Kübalı müzik gurubu EL CORAZON DE CUBA ile kutladı.

  Burgazada'da; Küba Rüzgarı

  Burgazada'da faaliyet gösteren Adalar Su Sporları Kulübü, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı son zamanlarda Türkiye'de oldukça ilgi gören ve merak edilen Kübalı müzik gurubu EL CORAZON DE CUBA ile kutladı.

 • sonbahar-sezonunda-barba-yani-de-mola - Burgazada'ya gelmişken tabii ki Barba Yani'ye uğramadan gitmek olmaz... Birbirinden lezzetli ve taze mezeleriyle size iyi ki dedirttirecek bir mekan burası. Muhteşem deniz manzarasının yanında, taze deniz mahsulleriyle buraya bayılacaksınız!

  Sonbahar Sezonunda Barba Yani'de Mola!

  Burgazada'ya gelmişken tabii ki Barba Yani'ye uğramadan gitmek olmaz... Birbirinden lezzetli ve taze mezeleriyle size iyi ki dedirttirecek bir mekan burası. Muhteşem deniz manzarasının yanında, taze deniz mahsulleriyle buraya bayılacaksınız!

 • madam-martha-koyu-madam-martha-kimdir - Koya adı verilen Madam Martha nevi şahsına münhasır bir kişilik yakıştırmasının tam karşılığıdır. Mısır asıllı bir Hristiyan olan Martha 1920'de Mersin'de dünyaya gelir. Osmanlı Bankası'nın müdürü olan babasının tayini gereği çocuk yaşta İstanbul'a taşınmak durumunda kalır.

  Madam Martha Koyu & Madam Martha Kimdir?

  Koya adı verilen Madam Martha nevi şahsına münhasır bir kişilik yakıştırmasının tam karşılığıdır. Mısır asıllı bir Hristiyan olan Martha 1920'de Mersin'de dünyaya gelir. Osmanlı Bankası'nın müdürü olan babasının tayini gereği çocuk yaşta İstanbul'a taşınmak durumunda kalır.

 • burgazada-da-yapilacak-seyler - Burgazada manzara açısından oldukça avantajlıdır çünkü yemyeşil ağaçlarla kaplı Heybeliada ve Kaşık adası'na bakmaktadır.

  Burgazada' da Yapılacak Şeyler

  Burgazada manzara açısından oldukça avantajlıdır çünkü yemyeşil ağaçlarla kaplı Heybeliada ve Kaşık adası'na bakmaktadır.

 • burgazada-dogal-guzellikleriyle-sizi-bekliyor - Burgazadada bulunan, Aya Yani Kilisesi en önemli eserlerindendir. 1867 yılında yapıldığı düşünülen kilise; farklı tarihlerde dokusuna zarar verilmeden onarımlardan geçmiş 1896 yılındaki restorasyon çalışmasıyla son halini almıştır.

  Burgazada Doğal Güzellikleriyle Sizi bekliyor

  Burgazadada bulunan, Aya Yani Kilisesi en önemli eserlerindendir. 1867 yılında yapıldığı düşünülen kilise; farklı tarihlerde dokusuna zarar verilmeden onarımlardan geçmiş 1896 yılındaki restorasyon çalışmasıyla son halini almıştır.

 • burgazada-barbayani-yaz-sezonunu-acti -

  Burgazada Barbayani Yaz Sezonunu Açtı

 • burgazadavbarbayani-restaurant-tarihcesi - Barba Yani Restaurantı Müşteri Memnuniyetini Kendine Hedef Gören Mükemmel Meze, Tatlı, Balık Çeşitleri Yaparak Kalitesinden Ödün Vermeyen Bir Restauranttır. BURGAZADA' DA BİR MEKAN BARBAYANİ RESTAURANT

  BurgazadavBARBAYANİ RESTAURANT TARİHÇESİ

  Barba Yani Restaurantı Müşteri Memnuniyetini Kendine Hedef Gören Mükemmel Meze, Tatlı, Balık Çeşitleri Yaparak Kalitesinden Ödün Vermeyen Bir Restauranttır.